Biogen posiada kilka zakładów produkcyjnych na całym świecie. W sumie dają one 198 000 litrów pojemności bioreaktora, co stanowi jeden z najwyższych wskaźników wśród firm biotechnologicznych na świecie.

Hillerød, Dania

  • Produkcja na dużą skalę
  • Montaż sprzętu medycznego
  • Etykietowanie i pakowanie

Kompleks produkcyjny Biogen w Hillerød łączy wszystkie obiekty produkcyjne poza terenem USA, a także odgrywa kluczową rolę w globalnej sieci dostaw. Ośrodek ten obejmuje zakład produkcyjny funkcjonujący na dużą skalę; placówkę montażową, etykietowanie i pakowanie; laboratoria kontroli jakości i rozbudowane centrale kontroli jakości oraz organizacje inżynierskie.

Ośrodek w Hillerød jest największą inwestycją zagraniczną w Danii, realizowaną od podstaw. W 2013 roku firma Biogen zdobyła nagrodę „Foreign Company Award” Amerykańskiej Izby Handlowej w uznaniu za tworzenie nowych miejsc pracy i inwestycje kompleksu Hillerød.

Research Triangle Park (RTP), Karolina Północna

  • Produkcja na dużą skalę
  • Produkcja na małą skalę
  • Produkcja na dowolnym poziomie

W 2013 roku Research Triangle Park zdobył nagrodę „Obiekt Roku” w kategorii integracji obiektów Międzynarodowego Stowarzyszenia Inżynierii Farmaceutycznej, magazynu Pharmaceutical Processing oraz INTERPHEX, jednej z wiodących imprez handlowych w branży. Wprowadziliśmy w tym obiekcie innowacyjny proces dla leków w trakcie opracowań klinicznych na wczesnych etapach rozwoju. Technologia jednorazowego użytku w systemie zamkniętym zastępuje tradycyjne systemy ze stali nierdzewnej. Zwiększa to elastyczność i szybkość dostarczania leków do badań klinicznych i zmniejsza wpływ procesu produkcyjnego na środowisko.