Firma Biogen stale prowadzi liczne badania kliniczne oceniające skuteczność i bezpieczeństwo potencjalnych terapii. Niektóre z nich mają na celu odkrycie potencjalnych nowych terapii. Inne mają na celu zbadanie uprzednio zarejestrowanych terapii na przykład ze względu na nowe sposoby dawkowania lub podawania terapii albo sprawdzenie ich działania w innych chorobach.

Wprowadzenie nowej terapii na rynek zajmuje nawet 15 lat, a tylko jedna na około 10 tysięcy zidentyfikowanych potencjalnych terapii otrzymuje finalną rejestrację w Stanach Zjednoczonych. Pacjentom ten proces może wydawać się powolny, ale ma on fundamentalne znaczenie w celu zapewnienia bezpieczeństwa i skuteczności terapii. Dane gromadzone w trakcie badań są bezcenne dla badaczy na całym świecie, gdyż prowadzą one do zdobycia nowej wiedzy na temat konkretnych chorób i ogólnie biologii człowieka.

PRZEJRZYSTOŚĆ W DZIEDZINIE BADAŃ KLINICZNYCH

Firma Biogen opowiada się za ujawnianiem informacji o badaniach klinicznych i odpowiedzialnym ich udostępnianiem - zgodnie z globalnymi wymogami prawnymi i regulacyjnymi oraz zasadami obowiązującymi w branży biofarmaceutycznej.

Aby dowiedzieć się więcej na temat polityki firmy Biogen dotyczącej przejrzystości prowadzenia badań klinicznych, należy przejść do streszczenia wyników badania klinicznego na poziomie badania. Aby uzyskać dostęp do informacji z badania klinicznego na poziomie badania i na poziomie pacjenta, należy kliknąć tutaj.