Koncentracja na tym, co najważniejsze

Walczący z globalnym ociepleniem mamy powód do świętowania: Biogen, firma o najwyższej wartości w Masachusetts, obniżyła do zera swoje emisje netto dwutlenku węgla. Biogen stara się mieć pozytywny wpływ na życie pacjentów i pracowników oraz społeczności, w których prowadzi działalność. W podobny sposób dążymy również do zminimalizowania negatywnego wpływu na środowisko. 

Od lat inwestujemy w innowacje zapewniające zrównoważony rozwój w celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla, zużycia wody i odpadów. A teraz udało nam się osiągnąć neutralność wobec efektu cieplarnianego. Oznacza to, że firma Biogen skutecznie zneutralizowała emisję dwutlenku węgla ze źródeł związanych ze swoją działalnością, w tym działań wewnętrznych, zakupionej energii elektrycznej, dojazdów pracowników do pracy i podróży służbowych oraz dostawców produktów i usług.

Zostaliśmy docenieni przez globalne organizacje oceniające zrównoważony rozwój, do czego przyczyniło się nasze strategiczne podejście do wpływu na środowisko. 

  • W 2015 roku zajęliśmy pierwsze miejsce na świecie w Zielonym rankingu 2015 r. magazynu Newsweek
  • W 2014 roku zostaliśmy uznani przez Dow Jones Sustainability Index World (DJSI World) za lidera w dziedzinie biotechnologii i wybrani do DJSI w Ameryce Północnej piąty rok z rzędu
  • Na początku 2015 roku zostaliśmy uznani za firmę najbardziej dbającą o zrównoważony rozwój na świecie na liście Global 100 wydawanej co roku przez organizację Corporate Knights, oceniającą społecznie odpowiedzialne inwestycje (SRI).

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat naszych inicjatyw i wyników w dziedzinie ochrony środowiska, należy zapoznać się z naszym sprawozdaniem dotyczącym CSR za 2016 r.