Nauka i innowacje

Biogen scientist working in the Cambridge, MA labs

Skupiamy się na obszarach terapeutycznych, w których występują największe niezaspokojone potrzeby. Pracujemy bez wytchnienia, wiedząc, że nowe, zaskakujące możliwości wciąż czekają na odkrycie. Będąc wiodącą, globalną firmą biotechnologiczną, koncentrujemy się na tworzeniu wyjątkowych rozwiązań, które mogą stać się historycznym punktem zwrotnym w opracowaniu nowatorskich metod leczenia.

Obszary terapeutyczne

Perspektywa realnej odmiany życia pacjentów nieustannie motywuje pracowników Biogen do działania.

Stwardnienie zanikowe boczne (ALS)

Od ponad dekady Biogen nieprzerwanie prowadzi badania nad stwardnieniem zanikowym bocznym, aby lepiej zrozumieć wszystkie postaci tej wyniszczającej choroby, która obecnie dotyka około 352 000 osób na całym świecie.

Dowiedz się więcej
Choroba Alzheimera i otępienie

Nasz światowej klasy Dział Badań i Rozwoju intensywnie pracuje nad stworzeniem nowatorskich rozwiązań w leczeniu nieuleczalnych dotychczas chorób neurodegeneracyjnych, takich jak choroba Alzheimera.

Dowiedz się więcej
Stwardnienie rozsiane (SM)

Od ponad 25 lat Biogen jest pionierem postępów w dziedzinie leczenia stwardnienia rozsianego (SM). Firma nieprzerwanie prowadzi prace nad innowacyjnymi rozwiązaniami, które podnoszą skuteczność terapii i poprawiają zdrowie pacjentów. Badania skupiają się na poszukiwaniu nowych strategii, między innymi umożliwiających naprawę uszkodzeń ośrodkowego układu nerwowego (OUN) spowodowanych przez SM. Trwają nieustanne prace nad mechanizmami neurodegeneracji i naprawy uszkodzeń nerwów, które przybliżają nas do odkrycia skutecznej metody wyleczenia SM.

Dowiedz się więcej
Rdzeniowy zanik mięśni (SMA)

Biogen intensywnie angażuje się w działania służące poprawie życia osób z rdzeniowym zanikiem mięśni (SMA) oraz ich rodzin poprzez prowadzenie ciągłych badań, usuwanie ograniczeń w dostępie do leczenia i zapewnianie programów wsparcia. W grudniu 2017 roku firmy Biogen i Ionis nawiązały nową współpracę w celu opracowania nowych metod leczenia dla osób cierpiących na tę wyniszczającą chorobę. Prace badawczo-rozwojowe skupiają się w szczególności na nowych terapiach ASO (oligonukleotydy antysensowne) w leczeniu SMA.

Dowiedz się więcej

Przełamywanie barier dzięki nauce

Nasze obecne projekty koncentrują się na trudnych do leczenia chorobach i badaniach w obszarach terapeutycznych, w których naszym zdaniem mamy największe szanse na opracowanie przełomowych leków dla pacjentów i poprawę zdrowia publicznego.

Biogen Digital Health

Celem Biogen Digital Health jest wprowadzenie realnych zmian w życiu pacjentów i firmie Biogen poprzez udostępnianie spersonalizowanych cyfrowych usług medycznych.