Odpowiedzialność

Jako przedsiębiorstwo ukierunkowane na osiąganie założonych celów wierzymy, że służenie ludzkości poprzez naukę nigdy nie było bardziej istotne. Biogen rozumie przez to zwiększanie odpowiedzialności korporacyjnej oraz niezachwiane dążenie do wprowadzania pozytywnych zmian w życiu pacjentów i pracowników, a także w obszarze środowiska i społeczności, w których żyjemy i działamy. Klimat, zdrowie i sprawiedliwość społeczna to głęboko powiązane ze sobą wyzwania, które wymagają odważnych działań. Właśnie dlatego dążymy do stworzenia zdrowszego, bardziej zrównoważonego i sprawiedliwego świata.

Różnorodność, sprawiedliwość społeczna i integracja

Chcemy angażować najzdolniejszych ludzi na świecie. Od dawna traktujemy różnorodność, sprawiedliwość społeczną i integrację nie tylko jako imperatyw moralny, ale także jako atut zapewniający nam przewagę konkurencyjną.

Środowisko

Czujemy się odpowiedzialni za wprowadzanie pozytywnych zmian globalnie oraz w społecznościach, w których działamy. Zdajemy sobie sprawę, że kryzys klimatyczny to także kryzys zdrowotny, który ma niewspółmierny wpływ na życie szczególnie narażonych społeczności.

Dostęp i sprawiedliwość społeczna w zakresie opieki zdrowotnej

Aktywnie angażujemy się w walkę z nierównościami w całym ekosystemie opieki zdrowotnej – od badań i prób klinicznych po sprawiedliwy dostęp i opiekę uwzględniającą uwarunkowania kulturowe.

Sprawozdawczość i zasady

Publikowanie danych może budować zaufanie – Biogen od dawna stosuje proaktywne podejście do zmieniających się oczekiwań interesariuszy w zakresie przejrzystego raportowania istotnych kwestii środowiskowych, społecznych i związanych z ładem korporacyjnym.

Nasze podejście do kwestii środowiskowych, społecznych i związanych z ładem korporacyjnym

Zależy nam na wprowadzaniu pozytywnych zmian, dlatego z pasją angażujemy się w działania na rzecz pacjentów, pracowników, środowiska i społeczności, wśród których żyjemy, pracujemy i spędzamy czas. Fundamentem tych zobowiązań jest nasze podejście do kwestii środowiskowych, społecznych i związanych z ładem korporacyjnym – podejście, które naszym zdaniem zapewnia realne korzyści dla naszej firmy i całego świata.