Obszary terapeutyczne

Stwardnienie rozsiane

Stwardnienie rozsiane (SM)

Stwardnienie rozsiane (SM) jest złożoną, niejednorodną, przewlekłą chorobą, która wymaga zindywidualizowanego leczenia przez całe życie pacjenta.Stwardnienie rozsiane to choroba atakująca mózg, rdzeń kręgowy i nerwy wzrokowe, które tworzą centralny układ nerwowy i kontrolują wszystko, co robimy. W przebiegu SM zakłóceniu ulega przekazywanie sygnałów sygnały do ​​i z mózgu. W efekcie osoba chorująca na SM może doświadczyć wielu nieprzewidywalnych objawów, takich jak drętwienie, mrowienie, zmiany nastroju, problemy z pamięcią, ból, zmęczenie, ślepota i/lub paraliż. Doświadczenia każdego chorego ze stwardnieniem rozsianym są inne, a występujące objawy mogą być tymczasowe lub długotrwałe.1

Nasze podejście

Na przestrzeni ostatnich czterech dekad firma Biogen koncentrowała swoje wysiłki na przekładaniu nauki na istotne postępy w leczeniu stwardnienia rozsianego. Nasze wiodące w branży portfolio – o potwierdzonym w warunkach codziennej praktyki klinicznej profilu skuteczności i bezpieczeństwa, ciągłe inwestycje w rozwój leków, serwisu i rozwiązań pozwala nam proponować wiele opcji leczenia, aby sprostać stale zmieniającym się potrzebom pacjentów ze stwardnieniem rozsianym i zapewnić im bardziej zindywidualizowane leczenie choroby.

Innowacyjne badania

Wraz z rozwojem leczenia stwardnienia rozsianego Biogen wciąż inicjuje nowatorskie projekty badawcze i technologiczne w celu lepszego poznania mechanizmów powstawania i przebiegu stwardnienia rozsianego oraz poprawy wyników leczenia pacjentów. Poza rozwojem obecnego portfolio SM dążymy także do opracowywania pionierskich terapii w prewencji i leczeniu stwardnienia rozsianego poprzez eksplorację nowatorskich metod tj. szczepionki, badanie nowych mechanizmów remielinizacji i neuroprotekcji oraz tworzenie dodatkowych modeli przedklinicznych,które w przyszłości moga przełożyć się na poprawę życia chorych na SM.

Fakty i liczby

2,8 m

Szacuje się, że na całym świecie na stwardnienie rozsiane choruje 2,8 miliona osób.2

1,9 m

Ponad 1,9 miliona osób otrzymało leczenie terapią modyfikującą przebieg choroby firmy Biogen.

25+ lat

Od ponad 25 lat jesteśmy liderem w dziedzinie badań i rozwoju leczenia stwardnienia rozsianego.

Zasoby

Stoper.SM

Nasz serwis ma za zadanie dostarczyć niezbędnych informacji, które pozwolą skrócić czas między wystapieniem pierwszych objawów stwardnienia rozsianego, a uzykaniem diagnozy i rozpoczęciem leczenia.

Cleo

Poznaj Cleo — aplikację, która powstała, aby pomóc Ci w codziennym życiu ze stwardnieniem rozsianym. To narzędzie może pomóc pacjentom w lepszym zrozumieniu i zarządzaniu swoją chorobą. Jeśli jesteś pacjentem chorującym na SM, warto rozważyć skorzystanie z tej aplikacji.

SM24

Portal SM24.pl powstał z myślą o chorych na stwardnienie rozsiane (SM). Ideą strony internetowej było stworzenie komleksowego i rzetelnego źródła informacji o chorobie, ale także wsparcie pacjentów i ich bliskich w zakresie możliwości radzenia sobie z objawami SM.